Jdi na obsah Jdi na menu
 


EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

18. 11. 2012

Dne 26. září jsme se zapojili do projektu Evropský den jazyků. Na začátku vyučování jsme se formou prohlížení fotografií z dovolených po Evropě přenesli do atmosféry jednotlivých států. Plnili jsme nejrůznější úkoly - přiřazování vlajek k jednotlivým státům, zjišťovali, jak se řeknou některá slovíčka v nejrůznějších jazycích, luštili jsme anagramy, vytvářeli anglicko-český obrázkový slovník a seznamovali se se světovými autory nejznámějších pohádek pro děti. Děti se aktivně zapojily i přinesením různých materiálů z domova - fotografie, atlasy, slovníky, pexesa.

Městská knihovna Velká Bíteš pro nás připravila zajímavou besedu ve spolupráci s rodilým mluvčím Davidem Fraserem a překladatelkou paní Libuší Dražanovou. Děti si poslechly pohádku Perinbaba v anglicko-české verzi, procvičily si slovíčka a nebály se komunikovat s rodilým mluvčím.

z wikipedie:

Evropský den jazyků (anglicky European Day of Languages, francouzsky Journée européenne des langues) se slaví každoročně 26. září, na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001 vydaného ke konci Evropského roku jazyků, který Rada Evropy uspořádala společně s Evropskou unií.[1] Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy.Obecné cíle Evropského dne jazyků jsou:

  • Upozornit veřejnost na důležitost studia jazyků, posilování mnohojazyčnosti a interkulturního porozumění.
  • Podpora jazykové a kulturní rozmanitosti Evropy.
  • Podpora celoživotního jazykového vzdělávání na školách i mimo školy.